Egyéni felelősség
Azóta gyűjtöm szelektíven a szemetet, amióta megjelentek az utcán a gyűjtőpontok, ahova időnkét el lehetett vinni és mindig jóleső érzés volt az, hogy ha csak apró dolgot, de tettem valami jót.
Emlékeztek arra a szlogenre, hogy „tapossa laposra”? Nos laposra taposom, sokszor ki is öblítem a flakonokat, kisimítom a tetrapack-ot stb.
Amikor a lányom megszületett felerősödött bennem a környezettudatosság, hiszen az ő jövője életminősége, boldogsága a legfontosabb dolog számomra.
Azóta még takarékosabban bánok a vízzel, textilszatyrot használok a vásárláshoz és amikor papírzacskóban kenyeret veszek, azt nem dobom ki, hanem legközelebb magammal viszem és abba teszem az újabb kenyeret vagy a gombát, paradicsomot, gyümölcsöt.
Környezettudatosság a Vegani Konyhán
Amikor a konyhát elindítottam nem volt kérdés, hogy nem vagyok hajlandó naponta a kukában landoló egyszer használatos műanyag edényben kiszállítani. Meg kell teremtenem a cseredoboz lehetőségét, akármilyen feltételek szükségesek hozzá törvényileg.
Így most a fehérmosogatónkat elfoglalják a cseredobozok, amiket –mindamellett, hogy tőletek tisztán kérünk vissza– minden alkalommal magas hőfokon mosogatógépben varázsolunk tökéletesen higiénikussá.
Cseredoboz rendszer a Vegani Konyhán
Kérdezhetitek, hogy miért vállaljuk ezt a plusz fáradságot és költséget, miért nem használunk környezetbarát, lebomló, papírból, bambuszból vagy kukoricából készült dobozokat.
Hát azért, mert amíg a papírból, bambuszból, kukoricából doboz lesz, addig rengeteg vizet, áramot, benzint és egyéb csomagolóanyagot kell felhasználni.
Aztán azért is, mert ezek a cseredobozok hatalmas helyet foglalnak a kukában, amiért jönnie kell a kukásautónak, ami szintén rengetek környezetromboló anyagot pöfög ki.
Elmosogatni és újra használni a mi cseredobozainkat még mindig a „legkörnyezetbarátabb” megoldás.
Hálás vagyok, hogy Ti is partnerek vagytok ebben a rendszerben.