cikk-cakk

Gyakori kérdések

Ezeket kérdezitek leggyakrabban tőlünk.
Mi pedig igyekszünk mindenre válaszolni.
cikk-cakk fekete

Gyakran kérdezitek tőlünk

Mi a különbség a vega és a vegán között?

A vega vagy vegetáriánus nem eszik húst, míg a vegán semmilyen állati eredetű ételt nem fogyaszt.
A vegán 100%-ban növényi alapú étrendet követ, tehát nem eszik húst, sem tojást, sem tejterméket, sem mézet.

Ez egy teljesen gluténmentes konyha?

Bár ételeink nagy részét kizárólag gluténmentes alapanyagokból készítjük, konyhánk nem minősített gluténmentes konyha. Van néhány étel az étlapon, ami glutént tartalmaz, ezért a keresztszennyeződés kizárását nem tudjuk garantálni. Ételeink nyomokban tartalmazhatnak glutént. Ha glutén allergiát/intoleranciát/cöliákiát diagnosztizáltak nálad, ne minket válassz!
Viszont ha csak kerülöd a glutént tartalmazó ételeket, vagy ha csak érzékenységed van, nem allergiád, akkor egészen nyugodtan válassz minket!

Miért nem teljesen gluténmentes a Vegani Konyha?

Vannak olyan ételek amik a vegán konyha alapját képezik. Ilyen például a búzasikérből készült szejtán, a búzafehérjét is tartalmazó szójavirsli, tönkölybúzából készült húshelyettesítők, a bulgur vagy az árpa. Mi is és a vegánok általában szeretik az ebből készült ételeket.
Sokat gondolkoztam ezen és végül úgy döntöttem, nem mondunk le egy sült vagy rántott szejtánról, rakottkrumpliba kerülő szójavirsliről és a bulgurról sem.

Így a konyhánkon készült gluténmentes ételekben lehet nyomokban glutén.

A vegán ételek drágábbak a hagyományos ételeknél?

Ha csak az a szempont, hogy vegán legyen, akkor átlagosan nem drágább a vegán étrend.
Azonban az alábbiakat tudnod kell a Vegani Konyháról:
Konyhánkon alapvetően rizs-, hajdina-, zab-, köles-, kukorica- és csicseriborsóliszteket használunk, többnyire az Éden Prémium termékeit és elvétve tönköly vagy alakor lisztet. Ezek mindegyike többszörösébe kerül mint egy egyszerű búzaliszt.
Nem használunk tejet, tejterméket, helyette, zabból, rizsből, kókuszból és mandulából készült növényi tejeket, növényi joghurtokat és növényi sajtokat használunk, amik drágábbak mint egy normál tej, vagy tejtermék.
Zsiradékként többnyire Alsan margarint, repce-, kukorica-, olivaolajat és kókuszzsírt használunk, ezek is jóval többe kerülnek mint egy hagyományos napraforgóolaj.
A majonéz nálunk gyakran kesudióból készül, vagy a Dr. Oetker vegafölből, amiknek az ára szintén nehezen hasonlítható egy hagyományos tejföl árához.
A fehércukrot egyáltalán nem használunk konyhánkon. Édesítésre kókuszvirágcukrot, almasűrítményt, datolyát, steviát és eritritet és elvétve barna nádcukrot használunk. Ezek az édesítőszerek nemcsak többszörösébe kerülnek a hagyományos cukroknak, de jóval több is kell belőlük ugyanazon ízhatás eléréséhez.
Ügyelünk a fűszereink minőségére és tisztaságára is, ezért magasabb minőségű és árkategóriájú fűszereket használunk és fűszerkeverékeink nem tartalmaznak ízfokozót és egyéb adalékanyagot.
Alap ételízesítőnk sem tömegtermék, hanem a Rapunzel bio élesztőmentes levespora.
Ha valamibe citromhéjat teszünk az is kizárólag bio citrom héja lehet.
Hirtelen ennyi jut eszembe, ami magyarázata lehet annak, hogy áraink magasabbak, mint egy hagyományos konyháé. Cserébe az ételeink is magasabb minőségűek és megbízhatóak.
Ahogy korábban említettem már nektek, mi is ezeket az ételeket esszük otthon.

Csak a cseredobozos kiszállításra van lehetőség?

Bizonyára lesznek olyanok, akik nem szeretnének a cseredoboz-programban részt venni.
Az ő részükre is gondoskodunk megfelelő, egyszer használatos, környezetbarát csomagoló anyagokról. Ezek a csomagoló anyagok papírból, cukornádból, bambuszból, vagy kukoricából készülnek és 100%-ban lebomlóak. A csere-doboz egy lehetőség, hogy annyival is kevesebb hulladékot termeljünk, de nem kizárólagos lehetőség.

Az átadópontokon meddig lehet átvenni az ételeket?

Az átadópontok arra szolgálnak, hogy ha nem tudod otthon várni az ebédedet, nyugodtan elmehess otthonról és hazafelé útközben beugorhass az útba eső átadó pontra. Mivel az átadó pontoktól nem kérjük és nem várjuk, hogy bármiféleképpen kezeljék vagy tárolják az ételeket, ezért ott csak 14.00 óráig veheted át az ebédedet. A 14.00 óra után átvett ételekért felelősséget nem tudunk vállalni.

Ha úgy látod, hogy aznap nem érsz oda az ebédedért 14.00 óráig, telefonálj nekünk és kérd az ebédedet úgy, hogy azt nálunk veszed át, 16.00 óráig. Mi ezen időpontig gondoskodunk annak tárolásáról, hűtéséről.

Honnan tudhatom, hogy egy ételnek mik az összetevői?

Minden ételünkről találsz bővebb információt, ha az étel neve alatti jobb alsó sarokban lévő információs gombra kattintasz.
Kattintáskor megjelenik az adott ételre vonatkozó adatlap, ami megmutatja a főbb alapanyagokat és az egy adagra számított tápanyag értékeket.

Meddig tárolhatóak az ételek?

Ételeink az adott napon 10.30 órára készülnek el és azon melegében kerülnek kiszállításra. Az elkészüléstől számított 3 órán belül fogyaszthatóak, hűtés és újabb hőkezelés nélkül.
Amennyiben nem fogyasztod el az éltelt 3 órán belül, kérjük hűtve tárold és fogyasztás előtt melegítsd 80C°-ra.
Ételeink frissen a legfinomabbak, de hűtve tárolva és fogyasztás előtt hőkezelve, elkészüléstől számított 48 órán belül fogyaszthatóak.